Nów Księżyca w Rzece Śpiewających Ryb

fiedler-ukajaliDziś jest nów księżyca w konstelacji Ryb – w opozycji do mojej Panny, ale to mnie nie martwi. Ot, taki drobiazg do mojej kolekcji okruchów rzeczywistości. Płynąc w mojej gondoli pamięciowych skojarzeń wyłowiłem z wody zapomnienia tytuł przedwojennej książki Arkadego Fidlera: „Ryby Śpiewają w Ukajali”- opis jego wizyty do Amazonii i Peru. W angielskim tłumaczeniu: „Rzeka Śpiewających Ryb”, ale nie wiem czy takie ryby w ogóle istnieją, bo tę książkę czytałem przed wojną. Mam wrażenie, że ten awanturniczy i kiedyś słynnny podróżnik podsuął mi to skojarzenie telepatycznie. Dziś zaczyna się miesiąc „śpiewających ryb” w potoku czasu Ukojenia, które jest każdemu z nas potrzebne w tych targanych niepewnością czasach. Obama obrzucił Putina przy przywitaniu w St Petersburgu, ” morderczym spojrzeniem”, a Putin nie chce siedzieć koło niego i w tym celu zmienił alfabet rosyjski na angielskie litery. Wszystkiemu winien jest,oczywiście, syryjski Assad bez zassad. We mgle dzisiejszego poranka 130 samochodów spiętrzyło się w niesamowitch kolizjach na moście w drodze,  prowadzącej do Londynu. Nie było jednak ofiar śmiertelnych, chociaż jest kilka osób poważnie zranionych. Może to był jednak kojący wpływ  księżycowego nowiu. Trzymajmy kciuki za  nów śpiewających szczupaków. Dobranoc. 

Reklamy

Tagi: , , , ,

Komentarze 2 to “Nów Księżyca w Rzece Śpiewających Ryb”

  1. mal Says:

    Dziewczęciem będąc rozczytywałam się w podróżach Arkadego Fiedlera. Na wiek średni pozostawiłam barwne przygody Ferdynanda Ossendowskiego.

  2. stefan Says:

    mal, zapomniałem o Ossolińskim, ale też go czytałem.. Rodzina Fiedlera założyła muzeum z jego znaleziskami z tych wędrówek 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: